May 20, 2015

Një ditë kundër Rusisë, një ditë pro Qeverisë

Ermira Memeti, deputete e BDI-së e cila një kohë të gjatë jeton në SHBA kurse merë rrogë si deputete, kohë pas kohe po shkruan nga një postim në facebook dhe kritikon bashkëpartiakët e saj.
Gjatë ditës së djeshme, deputeti i BDI-së Artan Grubi në profilin e tij në facebook ka shkruar se BDI-ja nuk e lëshon Qeverinë dhe arsyet janë të shumta dhe të qëndrueshme sepse janë ndërtuar pas një analize të hollësishme të të gjitha rrethanave, por thënë shkurt, në vend se të bëhet më mirë, do të bëheshtë shumë më keq për të gjitha ato që opinioni i pret.
Pas këtij postimi, i menjëhershëm ka qenë reagimi i deputetes Mehmeti e cila ka shkruar se arsyet për të dalë nga Qeveria janë shumë më të fuqishme se arsyet për të qëndruar brenda .
“Nje dite kunder Rusise, e nje dite pro Qeverise – keshtu, sic thone kosovaret, hic s’e rroke.
Edhe me perendimin, edhe me regjimin, as keshtu s’e rroke.
Arsyet per te dalur nga Qeveria jane shume me te fuqishme se arsyet per te qendruar brenda ‪#‎nIKolla‬ ‪#‎doreheqje‬ ” ka shkruar Emira./lajm/

No comments:

Post a Comment