Apr 18, 2015

Vritet një shqiptar gjatë luftimeve në Siri, një tjetër plagoset

Një shqiptar është vrarë dhe një tjetër është plagosur në luftimet që po zhvillohen në Siri.
Që të dy po luftonin për krah organizatës terroriste ISIS. Ata ishin udhëtuar drejtë Lindjes së Mesme nga Spezia e Italisë.
Identitetet e tyre nuk dihen ende, por shërbimet e sigurisë italiane kanë urdhëruar hetuesit për të rindërtuar historinë “italiane” të këtyre dy emigrantëve.
Mediat italiane raportojnë se tani hetuesit e antiterrorizmit në Itali po hetojnë për të hedhur dritë për periudhën e qëndrimit të xhihadistëve në Itali.

No comments:

Post a Comment