Feb 9, 2017

Menduh Thaçi takon eurokomisionerin Hahn

Z. Menduh Thaçi, do të takohet sot në orën 17:15 në parlamentin e Republikës së Maqedonisë, me eurokomisionerin për zgjerim dhe fqinjësi të mirë të Bashkimit Europian, z Johanes Hahn.
Takimi me z Thaçi mbahet me kërkesën e eurokomisionerit Hahn. Në takim do të diskutohet rreth situates në vend pas zgjedhjeve parlamentare të parakohshme që u mbajtën më 11 dhjetor të vitit të kaluar si dhe qëndrimet e PDSH-së pas këtyre zgjedhjeve./Ditari.mk/

No comments:

Post a Comment