Feb 8, 2017

Adelina Marku: “Kryeplaku” Ali Ahmeti i Memedit

Opinionistja Adelina Marku në një postim të saj në facebook, ka komentuar qëndrimet e shprehura nga kryetari i RDK-së, Vesel Memedi në debatin “Klik Plus” në TV21.
Ja postimi I plotë I Adelina Markut:
Vesel Memedi ne fakt ma beri me dije sonte se Ali Ahmeti eshte Kryeplaku! Kryefamiljaret qenkan ne pritje te Kryeplakut! Mire fort!! Perndryshe , une qe ne 2001 prita nga Kryeplaku …! Ai ne fakt me tha: ”Kot pret! Ama qysh dush!”Ai Kryeplaku o Vesel vllau nuk e zgjidh dot NYJEN GORDIANE , sepse vete e beri nyjen !!!
Ja keni fut kot fare….!


Platforma ka patur edhe me heret nder shqipatret ne Mk, platforme ishte edhe inicijativa per shpalljen e autonomise teritoriale te shqiptareve ne Mk, platforme ishte edhe takimi i Prizrenit, platforme ishte edhe keshilli i pas 2001…, pastaj platforme multi kulti eshte Mareveshja e Ohrit bre,….pra, platformofilia juaj sot eshte GJYNAFLLEK! Edhe dicka PPD,Popullorja dhe PPDSH kishin madje nje platforme te perbashket parazgjedhore ne fund te viteve ’90…Fituan nje plotshmeri deputetesh…njeri beri qeveri, tjetri mbajti opoziten ! O laliiiii, hapni syt bre lalooooo!!!

No comments:

Post a Comment