Dec 1, 2016

HOXHA KA NJË MESAZH PËR ATA QË PËRMENDIN UÇK-NË

Xhezair Shaqiri – komandant Hoxha
Nuk po kritikoj askend, por dua ti pyes ata te cilet nuk kane marr pjese ne kete betej te pa barabarte, te nje Batalioni prej 240 ushtareve te UÇK kundrer gjith forcave ushtarako policore te nje shteti i quajtur Maqedoni,
A thua djemte e UÇK, te cilet morren pjese ne kete beteje dhe tjera beteja ishin ushtare me pagese apo paten nje ideal dhe qellim per ata te cilet sot gezojne privilegje te shumta.
Athua djemtë e UÇK ishin te cmendur me i kap armet me rreziku jeten e tyre pa bere pazare per tendera e biznise, apo te vetmin gabim qe ben ishte se deshen popullin dhe atdheun e tyre. E  sot te jene te nencmuar dhe pa perkujdesje.
Percillne me vemendje ket video dhe vetem paramendoni veten te ishit si vezhgues brenda Haracines dhe sa kish pas shanca predhat e pa numerta te ju qellojn afer, dhe a do te mund ta imagjinonit vetem stresin dhe a kishit pasur guxim te i dilni perpara tanksave te shumta me arme te krahut dhe si mund ti kundershtonit avionat dhe helikopteret mbi kok.
Akishit pranuar 3 dite e 3 net pa pushuar te perballeni me Tanksat Aeroplanat,Raketat, Minahedhesat dhe armet tjera.
Mos i merni per te krisur ushtaret te UÇK, por mos haroni se kjo sakrifice eshte bere per dashuri ndaj popullit dhe atdheut. /INA/

No comments:

Post a Comment