Jul 6, 2015

Zaev, Ahmeti dhe Thaçi presin Gruevskin për takim të ri

Ende nuk dihet se kur do të takohen liderët e VMRO DPMNE, LSDM, BDI dhe PDSH. Nga burimet jozyrtare për ‘Meta’  për momentin pritet kryeministri Gruevski të prononcohet rreth propozimit të fundit që e ka vendosur opozita në tavolinë.
Burimet njoftojnë se para se të vendos për atë se a do të ketë apo jo takim, Gruevski duhet të takohet me ambasadorët e SHBA-së dhe BE-së, Xhes Bejli dhe Aivo Orav. Nëse sillet vendim për takim, me siguri ai do të mbahet në orët e pasditës./lajmpress/

No comments:

Post a Comment