Jun 12, 2015

Mehmeti: Sakrifikoj postin e deputetes për të rrëzuar Gruevskin

Deputetja e Bashkimit Demokratik për Integrim, Ermira Mehmeti, e ftuar dje në emisionin “Rruga Drejt” në Alsat-M, është shprehur se është e gatshme të paguajë çdo çmim vetëm të largojë nga pushteti kryeministrin Nikolla Gruevski.
“Jam e gatshme të paguaj çmimin e mos të qenit në listë për deputete nëse rrëzohet Gruevski. Unë sakfrifikohem për ideale. S’jam për servilizëm dhe klane. Unë jam njeriu që Ali Ahmerti më ka ftuar, ku ka pasur shumë tema të nxehta jasht kamerave ku kam qëndruar besnike. Lojaliteti im dihet ndaj Ahmetit”, është shprehur Mehmeti.

No comments:

Post a Comment