Jun 10, 2015

BDI-UÇK sulmon Musa Xhaferin, deputetët e BDI-së pëlqejnë këtë sulm

Profili BDI-UÇK në facebook, i cili paraqet njëfar lloj ueb faqe alternative të BDI-së, ka sulmuar ashpër zëvendëskryeministrin për implelementimin e Marrëveshjes së Ohrit, Musa Xhaferi. Sulmi ëhstë bë me rastin e 13 vjetorit të themelimit të BDI-së, kurse Xhaferi akuzohet se nuk ka arritur të implementojë MO-në. 
Ky postim jo vetëm që ëshët bë “like” nga shumë funksionarë të BDI-së, por nga disa prej tyre edhe është shërnda në facebook. Mes tyre është edhe deputeti i BDI-së, Zylfi Adili. 
“Sot 13 vite më parë u vunë themelet e para te një subjekti politik i cili u ndërtua me gjak 
Dëshmoresh me djemtë më të mirë të Kombit, Të gjithë njezerit ju Bashkuam Politikes të ndërtuar ne kohët më të vështira,qëllimi i vetem i kti subjekti ishte implementimi i Marveshjes se Ohrit ne bazë te se ciles edhe UÇK- ja dorzoi armet dhe zgjodhi paqen athu ishte gabim,ne sot jemi Deshmitar qe kjo marveshje ende has ne pengesa ose ngelet e pa realizuar,pyes publikisht athu ato djem qe dolen ne luftë tani ndjehen te tradhtuar,pse,13 vite pas Themelimit te BDi-se ende nuk implementuam marveshjen e Ohrit,athu vet MUSA XHAFERI eshte njeri i shitur dhe pengon Realizimin e kësaj,anuk eshte direkt pergjegjes Musa për Implementim te Marveshjes ? a nuk eshte Zv.kryeminister per M.O ? ‪#‎STOP‬ ne duam BDI nën hijen e UÇK !! e jo marveshje ditore për biznese personale, BDI eshte themeluar me gjak të djemve më të mirë,tani BDI udhëhiqet nga disa maskarej”, thuhet në këtë postim të BDI-UÇK-së./lajmpress/

No comments:

Post a Comment