May 9, 2015

Përleshjet në Kumanovë, raportohet për civilë dhe policë të vdekur ?

Mësohet nga banorë të Lagjes së Trimave në Kumanovë se ka edhe viktima që kanë humbur jetën në përleshjet e sotme.
Siç mësohet jozyrtarisht një familje tre anëtarëshe përfshirë fëmijën e saj ka mbetur e vrarë si pasojë e përleshjeve.
Lajmi bëhet i ditur edhe nga gazeta “Lajm”, dhe se thuhet se viktimat jetojnë pranë autoambulancës në Tode Mendol në Kumanovë.
Nga ana tjetër, raportohet për të vdekur edhe në radhët e policisë.
Sipas portalit maqedonas “Plusinfo” bëhet e ditur për policë të vrarë dhe dhjetëra të plagosur.
Ndërsa deri tani mësohet për 15 të plagosur që janë dërguar në Klinikën e Shkupit dhe se një pjesë e tyre thuhet se ja civilë dhe policë.
 Por këto lajme nuk janë konfirmuar ende në mënyrë zyrtare. Ndërkohë sërish janë dëgjuar të shtëna armësh në zonën ku janë të stacionuara policia. (INA)

No comments:

Post a Comment