Mar 15, 2015

Vakefi, Sulejman Rexhepi dhe Nikola Gruevski

Shkruan Jusuf ZIMERI

Pa fije turpi sulejman rexhepi kerkon perkrahjen e gjith opinionit dhe partive politike qe i perkasin konfesionit islam per te mbrojtur vakefin dhe xhamin Ibn Pajko.
O zotri sulejman rexhepi, edhe pse nuk meriton tju drejtohem me fjalen zotri, ju aspak nuk keni kredibilitet dhe autoritet per te thirur ne perkrahje besimtaret dhe partit politike, por ti perkundrazi e demton dhe e shkatron vakfin e Bashkesis Islame.Nuk mundet qe personi qe vjen ne post me grupe kriminale dhe qe fotografohet me kriminel te lloit te agim krasniqit dhe afrim feratit, te thir kinse ne mbrojte te vakfit, mbasi ti ne ate post ke ardhur ne emer te vakfti, duke ju premtuar PDSH, Menduh Thacit, dhe agim krasniqit se nese te vendosin ne postin e reisit do jesh finansuesi kryesor i pdsh dhe grupit kriminel me parat qe do te kthehen nga Vakfi.Nuk mundet qe personi shoferi i te cilit kapet me drog te thir ne mbrojtjen e vakfit, nuk mundet qe personi djali i te cilit vjedh naft te theret ne mbrojtjen e vakfit, nuk mundet qe personi qe hyn ne xhamin Hatunxhuk me Refet Elmazin dhe njesit Alfa te theret per mbrojtjen e vakfit.Nuk mundet qe njeriu qe akuzohet per kriminalitet te rende nga vet imamet per shitjen e vizave, shitjen e lekurave te kurbaneve, vjedhjen e fondit te BFI te theret ne mbrojtjen e Vakfit.
Nuk mundet qe personi per te cilin kerkohet nga komisioni per lustrim te kontrolloj te kaluaren e ti te zymt si ish bashkpuntor i UDB_se me pseudonimin Zhika, te theret per mbrojtjen e vakfit.
Ti kriminel Sulejman Rexhepi, me e mira gje cka do te mund te benit do te ishte vetvrasja, mbasi te gjitha tentimet tuaja per tu futur ne lekuren e shenjtorit jan te kota, mbasi i gjith populli ju urren dhe ju sheh vetem si nje hajdut kriminel dhe njeri i pa moralshem.
Vakfi mbrohet kur ne krye te BFI te vjen njeri i devotshem i cili nuk ka te kaluar te dyshimt dhe pas te cilit do te qendrojn gjith Imamet dhe gjith besimtaret Musliman.Ateher ai do te ket te drejt morale dhe juridiki te akuzon qeverin dhe te theret besimtaret ne mbrojtjen e vakfit, por ateher nuk besoj se do te tenton dikush te bej keqperdorimin e vakfit mbasi jan te vetedishem per pasojat.Ndersa deri sa ju gjindeni ne ate post ne mund te presim vetem shkatrimin e institucionit te BFI, plackitjen e vakfit dhe kriminalizimin e shoqeris shqiptare.
Edhe pse dje kisha kercnime drejt per te drejta nga i ashtuquajturi drejtor IBRAHIM IDRIZI un prap do te vazhdoj ta them te verteten.
Autori eshte ish drejtor i VAKEFIT ne BFI, aktualisht sekretar ne Medresene Isa Beu.

Marrur nga Studentet.info     
Linku:  http://www.studentet.info/modules/ipboard/index.php?showtopic=17733 

No comments:

Post a Comment