Feb 17, 2015

Zbulohet misteri i tatuazheve të Ibrahimoviçit

Zlatan Ibrahimoviç i dha barazimin PSG-së në takimin e së shtunës me Caen dhe golin e festoi me heqjen e fanellës.
Të gjithë u habitën kur panë sulmuesin suedez me dhjetëra tatuazhe në trupin e tij dhe mediat filluan të shkruajnë të gjithë. Shumë pak u morën me heqjen e fanellës dhe kartonin e verdhë që lojtari mori.
Një ditë më pas, vetë 33-vjeçari ka zbuluar për mediat franceze se tatuazhet në trupin e tij janë për mbështetjen e Programit Botëror të Kombeve të Bashkuara për Ushqimin.
Në trupin e tij gjenden 50 tatuazhe emrat e 50 personave që vuajnë nga farfuria dhe uria. Ibra tha se është pjesë e këtij programi bamirësie. Në mënyrë simbolike ai ka vendosur të shfrytëzojë trupin e tij dhe fushën e blertë për të dhënë mesazhe kundër urisë dhe varfërisë.
Nga programi i Kombeve të Bashkuara përfitojnë mbi 8 milionë njerëz që vuajnë nga uria në botë.

No comments:

Post a Comment