Feb 7, 2015

Simeone, mbret i Madridit: At. Madrid theu Realin!

Atletico Madrid turpëroi në fushën e vet rivalin e quytetit Real Madrid. Atletico dominoi fuqishëm duke e mposhtur me rezultat të thellë 4:0.  Tiago e Saul Niguez realizuan në pjesën e parë.  Kurse, Antoine Griezmann dhe Mario Mandzukic shtuan dy gola të tjerë në të dytën duke vulosur turpërimin e Los Blancos. Cristiano Ronaldo ishte i pafuqishëm pas rikthimit nga suspendimi. Ai nuk arriti t’ia shmang skuadrës së tij disfatën e rëndë në Vicente Calderon.

No comments:

Post a Comment